The Parla-Ment
Καλως Ηρθατε στο Parla-Ment!!!
Αν είστε επισκέπτης παρακαλούμε να κάνετε register σαν μέλος, και άμα είστε μέλος, κάντε log in από τη φόρμα δίπλα στο μήνυμα αυτό.
Καλή περιήγηση στο φόρουμ μας =)

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

The Parla-Ment
Καλως Ηρθατε στο Parla-Ment!!!
Αν είστε επισκέπτης παρακαλούμε να κάνετε register σαν μέλος, και άμα είστε μέλος, κάντε log in από τη φόρμα δίπλα στο μήνυμα αυτό.
Καλή περιήγηση στο φόρουμ μας =)
The Parla-Ment
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πολιτικές Παρατάξεις

+5
Silent_Killer
m3ik0
chronis_25
Pavel Grachev
nioniosmeg
9 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ποιο κόμμα από τα ήδη υπάρχοντα θα θέλατε να διοικεί την Ελλάδα;

Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap10%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap0%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap40%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 40% 
[ 4 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap0%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap30%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 30% 
[ 3 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap0%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap10%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap0%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap0%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_lcap10%Πολιτικές Παρατάξεις I_vote_rcap 10% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 10
 
 

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από nioniosmeg Δευ Νοε 09, 2009 12:51 am

Λοιπόν;;; Εσείς ποιό κόμμα θα θέλατε να διοικεί την Ελλάδα;;; (Μιας και η ψηφοφορία είναι κρυφή δεν υπάρχει κίνδυνος να μαθευτεί αν δεν θέλετε).

Πείτε αν ξέχασα κάποιο...
nioniosmeg
nioniosmeg
Εθισμένο Μέλος

Ηλικία : 26
Τόπος : Λαμία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Pavel Grachev Δευ Νοε 09, 2009 4:10 pm

Αγαπητέ Γιάννη ποσο μικρός είσαι ακόμα ...

Καταρχάς θελουμε δε θελουμε, οσο και να ονειροπολουμε, τα κομματα τα οποια θα διοικουν εσαει την Ελλαδα εκτος εαν πεσει μετεωριτης και μας κανει ολους κεμπάπ θα είναι το ΠΑ.ΣΟ.Κ και η ΝΔ! Και αυτο γιατι δεν ακολουθουν μια συγκεκριμενη ιδεολογια αλλα ιδεολογικη γραμμη... Λίγο νεοφιλελεύθεροι, λίγο αριστεροι, λιγο δεξιοι, γενικα κεντρώοι για να προσελκύσουν μεγάλες μάζες ψηφοφόρων.
Τα υπολοιπα κόμματα θα παιζουν το ρολο κομπαρσου και ιδιαιτερα αυτα του στυλ ΚΚΕ - ΛΑΟΣ-ΣΥΡΙΖΑ που οσο ρευμα και να χουν δεν προκειται να ξεπερασουν το νευραλγικο ποσοστο του 10% γιατι τοτε απο αντιπολιτευση θα γίνουν ισχυρός αντίλογος κατι που χαλαει με λιγα λογια τα συμφεροντα των δύο μεγάλων. Αλλος ένας λόγος που αυτα τα κόμματα δεν περνουν το 10% και εν συνεπεια δεν μενει ελπιδα για να κυβερνησουν ειναι πως αναφερονται αντιθετα με αυτα του δικομματισμου, σε συγκεκριμενη ιδεολογια.
Οσο αναφορα την 3η κατηγορια που ειναι οι Οικολογοι, δεν υπαρχει περιπτωση να κυβερνησει ενα κομμα σαν αυτο, ισως να βρεθει στην κυβερνηση μεσω συνεργασιων αλλα αυτονομως καθολου. Και αυτο γιατι αναφερονται μονο σε ενα κλαδο των προβληματων, που ισως ειναι σοβαρος γιατι το περιβαλλον αφορα ολους αλλα δεν εχουν θεσεις για οικονομια, εξωτερικη πολιτικη κλπ...

Οσο αναφορά εμενα, πιο πολυ κλίνω προς το ΚΚΕ αν και ποτε δεν προκειται να γίνω οργανωμενος διοτι πεφτει πολυ παπαγαλακιοποιηση και παρολες τις σωστες του ιδεες δε θελω να μιλω κατευθυνόμενα
Pavel Grachev
Pavel Grachev
Διαχειριστής/Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Xαλκιδα

https://parlament.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από chronis_25 Δευ Νοε 09, 2009 4:24 pm

Σημείωση:
Λόγω αλλαγής της ψηφοφορίας οι ψήφοι σας σβήστηκαν.
Όσοι ψήφισαν ας ξαναψηφίσουν.
chronis_25
chronis_25
Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από nioniosmeg Δευ Νοε 09, 2009 6:12 pm

Γκριν έγραψε:Αγαπητέ Γιάννη ποσο μικρός είσαι ακόμα ...

Καταρχάς θελουμε δε θελουμε, οσο και να ονειροπολουμε, τα κομματα τα οποια θα διοικουν εσαει την Ελλαδα εκτος εαν πεσει μετεωριτης και μας κανει ολους κεμπάπ θα είναι το ΠΑ.ΣΟ.Κ και η ΝΔ! Και αυτο γιατι δεν ακολουθουν μια συγκεκριμενη ιδεολογια αλλα ιδεολογικη γραμμη... Λίγο νεοφιλελεύθεροι, λίγο αριστεροι, λιγο δεξιοι, γενικα κεντρώοι για να προσελκύσουν μεγάλες μάζες ψηφοφόρων.
Τα υπολοιπα κόμματα θα παιζουν το ρολο κομπαρσου και ιδιαιτερα αυτα του στυλ ΚΚΕ - ΛΑΟΣ-ΣΥΡΙΖΑ που οσο ρευμα και να χουν δεν προκειται να ξεπερασουν το νευραλγικο ποσοστο του 10% γιατι τοτε απο αντιπολιτευση θα γίνουν ισχυρός αντίλογος κατι που χαλαει με λιγα λογια τα συμφεροντα των δύο μεγάλων. Αλλος ένας λόγος που αυτα τα κόμματα δεν περνουν το 10% και εν συνεπεια δεν μενει ελπιδα για να κυβερνησουν ειναι πως αναφερονται αντιθετα με αυτα του δικομματισμου, σε συγκεκριμενη ιδεολογια.
Οσο αναφορα την 3η κατηγορια που ειναι οι Οικολογοι, δεν υπαρχει περιπτωση να κυβερνησει ενα κομμα σαν αυτο, ισως να βρεθει στην κυβερνηση μεσω συνεργασιων αλλα αυτονομως καθολου. Και αυτο γιατι αναφερονται μονο σε ενα κλαδο των προβληματων, που ισως ειναι σοβαρος γιατι το περιβαλλον αφορα ολους αλλα δεν εχουν θεσεις για οικονομια, εξωτερικη πολιτικη κλπ...

Οσο αναφορά εμενα, πιο πολυ κλίνω προς το ΚΚΕ αν και ποτε δεν προκειται να γίνω οργανωμενος διοτι πεφτει πολυ παπαγαλακιοποιηση και παρολες τις σωστες του ιδεες δε θελω να μιλω κατευθυνόμενα

Αχέμ. Ναι.
1) Το ξέρω πως δεν πρόκειται να αλλάξει η κυβέρνηση. Γνώμες ήθελα να ακούσω. Κι εγώ τα ίδια φωνάζω όλη μέρα, απλά κάποιοι διφαωνούν και είπα μήπως αντιδράσει κανείς έτσι.
2) Το ΠΑ.ΣΟ.Κ. και η ΝΔ βγαίνουν πιο πολύ από συνήθεια παρά από ιδεολογικές γραμμές, απόψεις και παρατάξεις (και παπαρολογίες). Όσο για αυτό το κεντρο-αριστεροδεξιά που λες δεν ισχύει. Υπάρχει έρευνα που έχει δείξει το πόσο αριστεροδεξιές είναι οι κυβερνήσεις της Ευρώπης. Πριν ανοίξεις το link, μάντεψε πού είμαστε: http://politicalcompass.org/euchart
3) Τα θύματα των πρώτων κομμάτων είναι πάάάάάάάάάάρα πολλά. Έχω ακούσει άτομο να λέει πως ο Καραμανλής τα έλεγε όλα με το όνομά τους. ( 3β) Τώρα που θυμήθηκα και μ' αυτό τις εκλογές, η πλάκα με τις αφίσες που δεν έβαλε το ΠΑΣΟΚ είναι πως οι αφίσες του Καραμανλή ήταν αρκετές για να βγει ο Γιωργάκης).
4) Φυσικά και θα παίζουν τους κομπάρσους. Κάποτε όμως το καθένα χτύπησε 17%. Ελπίζω το ΛΑΟΣ, το οποίο είναι αυτό που αρχίζει να ανεβαίνει, να μην τα καταφέρει.
5) Οι Οικολόγοι είναι στα ψηφοδέλτια μάλλον για να μας θυμίζουν πως άμα θέλουμε να ψηφίσουμε κάτι άλλο, μπορούμε. Προσωπικά κι εγώ αυτούς υποστήριζα πρόσφατα, αλλά οι απόψεις μου τείνουν τελικά περισσότερο προς τον ΣΥΡΙΖΑ. Αν υπήρχε ένα 15% οι οικολόγοι να βγουν 3οι-4οι, ασφαλώς και θα τους ψήφιζα. Γιατί παρόλο το ότι κανένας δεν το ξέρει, οι Οικολόγοι πριν από 10-15 χρόνια είχαν βουλευτή. Αλλά δεν θυμάμαι το όνομά της. Θα μπορούσε κανείς να πει ότι η γάτα της είναι πιο διάσημη. Έμεινε στην ιστορία της Ελληνικής Πολιτικής ως «Οικολόγατα».
6) Ελπίζω πραγματικά να συνεργαστούν. Αυτό που με ξάφνιασε πάντως ήταν ότι ο Χρυσόγελος απάντησε αρνητικά στο να γίνει υπουργός... Περιβάλλοντος νομίζω;;; Κάτι τέτοιο. Με ξάφνιασε η καλή πράξη του Γιώργου να ρωτήσει και η καλύτερη του Χρυσόγελου να αρνηθεί.
7) Άμα το ΚΚΕ ήταν σοβαρό κόμμα (γιατί η Παπαρι(γα) το έχει κάνει σούργελο) τότε κι εγώ θα το υποστήριζα. Αλλά άμα βγουν αυτοί θα ζητήσουν να ζούμε χωρίς ηλεκτιρκό... ικανούς τους έχω... το ΚΚΕ εσωτερικού το παραδεχόμουνα, αυτούς πάντως όχι.
nioniosmeg
nioniosmeg
Εθισμένο Μέλος

Ηλικία : 26
Τόπος : Λαμία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από m3ik0 Παρ Νοε 13, 2009 7:48 pm

nioniosmeg έγραψε:
7) Άμα το ΚΚΕ ήταν σοβαρό κόμμα (γιατί η Παπαρι(γα) το έχει κάνει σούργελο) τότε κι εγώ θα το υποστήριζα. Αλλά άμα βγουν αυτοί θα ζητήσουν να ζούμε χωρίς ηλεκτιρκό... ικανούς τους έχω... το ΚΚΕ εσωτερικού το παραδεχόμουνα, αυτούς πάντως όχι.

Πως ακριβως το εχει κανει σουργελο η παπαριγα και γιατι δεν ειναι σοβαρο???..Καλα για το ΚΚΕ εσωτερικου δεν σχολιαζω καθος παει χερι χερι με το πασοκ αποδεδιγμενα λεγοντας πως ειναι κομμουνιστες... το ΚΚΕ ειναι το μονο κομμα που εχει κρατησει την ιδια σταση που ειχε καποτε απο ιδεολογικης αποψης σε αντιθεση με τον Συν/Συριζα ο οποιος αλλα λεει και αλλα κανει.αν θες σου δινω και παραδηγματα για συνθηκες που εχει υπογραψει οπως για την ιδιοτηκοποιηση της παιδειας και αλλα χειροτερα....ποιος σου ειπε πως το ΚΚΕ ειναι πισω απο τις τεχνολογιες και την εξελιξη...?? δεν ξερω αν σου εχει πει κανενας πως στην CCCP(κοινος σοιβιετικη ενωση) στειλανε τον πρωτο ανθρωπο στο διαστημα, τον Uri Gagarin...το οτι υπαρχει αντικομμουνισμος το βλεπω καθε μερα...διαβαστε και αυτα που λεει το ΚΚΕ...δεν βλαπτει...εγω προσωπικα εχω διαβασει ολες τις θεσεις ολων των κομματων και κατελλιξα στην υποστηριξη του ΚΚΕ
m3ik0
m3ik0
Συντονιστής

Ηλικία : 30
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Pavel Grachev Παρ Νοε 13, 2009 8:12 pm

m3ik0 έγραψε:
nioniosmeg έγραψε:
7) Άμα το ΚΚΕ ήταν σοβαρό κόμμα (γιατί η Παπαρι(γα) το έχει κάνει σούργελο) τότε κι εγώ θα το υποστήριζα. Αλλά άμα βγουν αυτοί θα ζητήσουν να ζούμε χωρίς ηλεκτιρκό... ικανούς τους έχω... το ΚΚΕ εσωτερικού το παραδεχόμουνα, αυτούς πάντως όχι.

Πως ακριβως το εχει κανει σουργελο η παπαριγα και γιατι δεν ειναι σοβαρο???..Καλα για το ΚΚΕ εσωτερικου δεν σχολιαζω καθος παει χερι χερι με το πασοκ αποδεδιγμενα λεγοντας πως ειναι κομμουνιστες... το ΚΚΕ ειναι το μονο κομμα που εχει κρατησει την ιδια σταση που ειχε καποτε απο ιδεολογικης αποψης σε αντιθεση με τον Συν/Συριζα ο οποιος αλλα λεει και αλλα κανει.αν θες σου δινω και παραδηγματα για συνθηκες που εχει υπογραψει οπως για την ιδιοτηκοποιηση της παιδειας και αλλα χειροτερα....ποιος σου ειπε πως το ΚΚΕ ειναι πισω απο τις τεχνολογιες και την εξελιξη...?? δεν ξερω αν σου εχει πει κανενας πως στην CCCP(κοινος σοιβιετικη ενωση) στειλανε τον πρωτο ανθρωπο στο διαστημα, τον Uri Gagarin...το οτι υπαρχει αντικομμουνισμος το βλεπω καθε μερα...διαβαστε και αυτα που λεει το ΚΚΕ...δεν βλαπτει...εγω προσωπικα εχω διαβασει ολες τις θεσεις ολων των κομματων και κατελλιξα στην υποστηριξη του ΚΚΕ

Μπράβο ρε σύντροφε...
Pavel Grachev
Pavel Grachev
Διαχειριστής/Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Xαλκιδα

https://parlament.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από nioniosmeg Παρ Νοε 13, 2009 9:53 pm

m3ik0 έγραψε:
nioniosmeg έγραψε:
7) Άμα το ΚΚΕ ήταν σοβαρό κόμμα (γιατί η Παπαρι(γα) το έχει κάνει σούργελο) τότε κι εγώ θα το υποστήριζα. Αλλά άμα βγουν αυτοί θα ζητήσουν να ζούμε χωρίς ηλεκτιρκό... ικανούς τους έχω... το ΚΚΕ εσωτερικού το παραδεχόμουνα, αυτούς πάντως όχι.

Πως ακριβως το εχει κανει σουργελο η παπαριγα και γιατι δεν ειναι σοβαρο???..Καλα για το ΚΚΕ εσωτερικου δεν σχολιαζω καθος παει χερι χερι με το πασοκ αποδεδιγμενα λεγοντας πως ειναι κομμουνιστες... το ΚΚΕ ειναι το μονο κομμα που εχει κρατησει την ιδια σταση που ειχε καποτε απο ιδεολογικης αποψης σε αντιθεση με τον Συν/Συριζα ο οποιος αλλα λεει και αλλα κανει.αν θες σου δινω και παραδηγματα για συνθηκες που εχει υπογραψει οπως για την ιδιοτηκοποιηση της παιδειας και αλλα χειροτερα....ποιος σου ειπε πως το ΚΚΕ ειναι πισω απο τις τεχνολογιες και την εξελιξη...?? δεν ξερω αν σου εχει πει κανενας πως στην CCCP(κοινος σοιβιετικη ενωση) στειλανε τον πρωτο ανθρωπο στο διαστημα, τον Uri Gagarin...το οτι υπαρχει αντικομμουνισμος το βλεπω καθε μερα...διαβαστε και αυτα που λεει το ΚΚΕ...δεν βλαπτει...εγω προσωπικα εχω διαβασει ολες τις θεσεις ολων των κομματων και κατελλιξα στην υποστηριξη του ΚΚΕ

Δεν υποτίθεται ότι ενώθηκαν με το ΚΚΕ εσωτερικού και μετά εξαφανίστηκαν σε καινούριο κόμμα;;; Εγώ πάντως το ξέρω ότι ο ΣΥΡΙΖΑ πάει προς το χειρότερο σε σχέση με το ΠΑΣΟΚ, αλλά και πάλι με εκφράζει περισσότερο από το ΚΚΕ, σόρρυ. Αυτό με την ιδιοτικοποίηση της παιδίας δεν το πιασα, μάλλον πρέπει να βάλεις τα συγκεκριμένα παραδείγματα. Το ΚΚΕ εμένα μου φαίνεται πλήρως οπισθοδρομικό με τις απόψεις που υποστηρίζει. Όσο για τον άνθρωπο στο διάστημα... Έέέέέέέλα... δεν το ήξερα. Επίσης εκεί είχαν επίσημη θρησκεία την αθεΐα, εγώ αυτό βλέπω ως το πιο θετικό στην Σοβιετική Ένωση. Καλά τα έλεγε ο Λένιν. Ο Στάλιν είναι αυτός που με εκνευρίζει και δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Σκότωσε εκατομμύρια ανθρώπους (κι ο καπιταλισμός πάλι δεν πήγαινε πίσω) αλλά εμένα ο πλήρης σοσιαλισμός μου φαίνεται σαν μια μακρινή ουτοπία που άνθρωπος δεν πρόκειται ποτέ να φτάσει γιατί όλοι θέλουν χρήμα. Χρήμα και πάλι χρήμα. Αν η Παπαρή(γα) ήταν κομμουνίστρια δεν θα κυκλοφορούσε σαν τους παππάδες, με 26 BMW και 12 Jaguar... Εγώ πάλι ξέρω περιληπτικά πάνω-κάτω τις απόψεις των κομμάτων και αν είναι ένα κόμμα που αν μπορούσα δεν θα φήφιζα, μετά το ΛΑΟΣ και τα χρυσά αυγά και λοιπά ακροδεξιά της πλάκας, αυτό θα ήταν το ΚΚΕ. Δεν μου αρέσουν οι απόψεις κανενός κόμματος. Αλλά προφανώς κάποιος απ' αυτούς θα μπορέσει να ρίξει τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ αν μπορέσει ποτέ κάποιος (που πίστεψέ με, δεν θα μπορέσει). Προκειμένου λοιπόν αναγκαστικά να ψηφίσω κάποιο απ' αυτά τα κόμματα, προτιμώ τον ΣΥΡΙΖΑ και τους Οικολόγους (τους πράσινους, όχι τους Έλληνες).
nioniosmeg
nioniosmeg
Εθισμένο Μέλος

Ηλικία : 26
Τόπος : Λαμία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από m3ik0 Σαβ Νοε 14, 2009 1:35 am

Το παρακατω αρθρο ειναι για ποιο ακραιο νομοσχεδιο της ΕΕ για ψηφιασμα του 65ωρου....
εδω φαινεται ποσο αριστερος αριστερος ειναι ο συν/συριζα...ΟΠΟΡΤΟΥΝΕΣΣΣΣΣΣΣ
http://www.eviaportal.gr/content.asp?ID=1461
κυρια φραση του λινκ που σου εδωσα : "Η Εκθεση Σέρκας - την οποία υπερψήφισαν η ΝΔ, το ΠΑΣΟΚ και ο ΣΥΝ/ΣΥΡΙΖΑ"

και μιας και κυρια απορια σου ειναι η ιδιοτηκοποιηση της παιδειας:

"Το πράσινο φως για την αδειοδότηση 40 κολεγίων το έχουν δώσει από κοινού όλα τα κόμματα του ευρωμονόδρομου, που ψήφισαν και στήριξαν την αντίστοιχη κοινοτική οδηγία (ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΣΥΝ/ΣΥΡΙΖΑ)"
http://www.fatsimare.net/education/p2_articleid/23931/p45_monthid/10/p45_dayid/7/p45_yearid/2009

τα συμπερασματα δικα σου...μπορει το κκε να λετε πως ειναι πισω αλλα ιδεολογια δεν αλλαξε ποτε ουτε συμβυβαστικε..για αυτο και ειναι ξεκαθαρο και δεν συμετεχει σε αντιλαικα μετρα..αμα θελεις αμφισβητησετο..

και διαβασε και αυτο:
οπορτουνισμός:
1. τρόπος ενέργειας σύμφωνα με τον οποίο ο δράστης του κινητοποιείται από συμφεροντολογικά ελατήρια κι όχι από το χρέος προς μια πάγια αρχή
2. ελιγμός και η αξιοποίηση συγκυριών κάθε είδους προκειμένου να επιτευχθούν προσωπικά συμφέροντα
3. συμμόρφωση προς την αστική νομιμότητα (με μαρξιστικούς όρους), άρα η εγκατάλειψη της επανάστασης (με μαρξιστικούς όρους)

πηγη : βικιλεξικο

για το κκε εσωτερικου τωρα...ειναι κομμα που φτιαχτηκε μετα την διασπαση του 1968...δεν ειναι τιποτα αλλο εκτος απο συμβηβασμενοι που μιλανε για μια καλυτερευση του καπιταλισμου, αυτοαποκαλουνται ανανεωση της αριστερας και λενε για ενα "ανθρωπινο σοσιαλισμο"λες και ο σοσιαλισμος απο μονος του ειναι απανθρωπος Laughing..ειναι οι υποτιθεμενοι ΕΛΛΗΝΕΣ κομμουνιστες ενω οι αλλοι που φαγαν εξωριες ειναι οι ξενοι, εξου και το ονομα "εσωτερικου"....
m3ik0
m3ik0
Συντονιστής

Ηλικία : 30
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Silent_Killer Σαβ Νοε 14, 2009 8:39 am

Εγώ δεν ασχολούμαι ακόμα..

Silent_Killer
Εθισμένο Μέλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Pavel Grachev Σαβ Νοε 14, 2009 9:42 am

Silent_Killer έγραψε:Εγώ δεν ασχολούμαι ακόμα..

Βασικά αυτό είναι ψιλομαλακία... Αν ελεγες σκέτο ''δεν ασχολουμαι'' ενταξει, το δεχομουν και το επικροτούσα... Αυτό το ακομα ομως με σκοτωνει, γιατι ακουγεται σαν το ''Οταν παω 18 θα γαμησω, θα βγαλω διπλωμα, θα ψηφισω''... Αν δεν νιωθεις οτι θες να ασχοληθεις με κατι μην το κανεις ποτε... Γεια χαρά
Pavel Grachev
Pavel Grachev
Διαχειριστής/Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Xαλκιδα

https://parlament.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από m3ik0 Σαβ Νοε 14, 2009 2:23 pm

σωστα κυριε διαχειριστα....και μιας και δεν εχεις ασχολιθει ακομα οταν φτασει η ωρα να ψηφισεις θα εισαι ευαλοτος σε ψηφοθυρες οι οποιοι θα σου ταξουν λαγους με πετραχιλια για μια ψηφο...αλλα στο τελος θα παρεις το πουλο Razz
m3ik0
m3ik0
Συντονιστής

Ηλικία : 30
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Pavel Grachev Σαβ Νοε 14, 2009 5:26 pm

m3ik0 έγραψε:..αλλα στο τελος θα παρεις το πουλο Razz

Πλακα πλακα ειναι το μοναδικο πραγμα στο οποιο οι πολιτικοι ειναι συνεπεις... Μοιραζουν τον πουλο σε ολες τις κατευθυνσεις μη τυχον και δεν τον παρουμε ολοι Very Happy
Pavel Grachev
Pavel Grachev
Διαχειριστής/Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Xαλκιδα

https://parlament.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από m3ik0 Σαβ Νοε 14, 2009 5:28 pm

Εμμμ αφου ειναι ανοιχτοχεριδες ολοι Razz
m3ik0
m3ik0
Συντονιστής

Ηλικία : 30
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Pavel Grachev Σαβ Νοε 14, 2009 5:43 pm

m3ik0 έγραψε:Εμμμ αφου ειναι ανοιχτοχεριδες ολοι Razz

κι ανοιχτοκωληδες εμεις Very Happy
Pavel Grachev
Pavel Grachev
Διαχειριστής/Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Xαλκιδα

https://parlament.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από m3ik0 Σαβ Νοε 14, 2009 5:44 pm

μπουχαχαχαχαχαχαχαχαχ γαματο Laughing Laughing Laughing
m3ik0
m3ik0
Συντονιστής

Ηλικία : 30
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Silent_Killer Σαβ Νοε 14, 2009 5:48 pm

Pavel Grachev έγραψε:
Silent_Killer έγραψε:Εγώ δεν ασχολούμαι ακόμα..

Βασικά αυτό είναι ψιλομαλακία... Αν ελεγες σκέτο ''δεν ασχολουμαι'' ενταξει, το δεχομουν και το επικροτούσα... Αυτό το ακομα ομως με σκοτωνει, γιατι ακουγεται σαν το ''Οταν παω 18 θα γαμησω, θα βγαλω διπλωμα, θα ψηφισω''... Αν δεν νιωθεις οτι θες να ασχοληθεις με κατι μην το κανεις ποτε... Γεια χαρά
Όχι..κάνεις λάθος!Ακόμα δνε ασχολούμαι ακόμα αλλά στα 18-20 κλπ αναγκαστικά (νομίζω) θα ασχοληθώ γιατί πρέπει όλοι να συμβάλουμε για να βγει το κόμα που θέλουμε γιατί αν δεν ψηφίζουμε και μετά βγαίνει κάποιο κόμα που δεν μας αρέσει καθόλου μας κακοφαίνεται!

Silent_Killer
Εθισμένο Μέλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Pavel Grachev Σαβ Νοε 14, 2009 5:52 pm

Silent_Killer έγραψε:Όχι..κάνεις λάθος!Ακόμα δνε ασχολούμαι ακόμα αλλά στα 18-20 κλπ αναγκαστικά (νομίζω) θα ασχοληθώ γιατί πρέπει όλοι να συμβάλουμε για να βγει το κόμα που θέλουμε γιατί αν δεν ψηφίζουμε και μετά βγαίνει κάποιο κόμα που δεν μας αρέσει καθόλου μας κακοφαίνεται!


Φιλικη συμβουλη χωρίς ίχνος (μα το Θεο) ειρωνείας...

Σταμάτα να μαθαίνεις περι πολιτικης/εκλογων απο τα σχολικα βιβλία
Pavel Grachev
Pavel Grachev
Διαχειριστής/Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Xαλκιδα

https://parlament.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Silent_Killer Σαβ Νοε 14, 2009 5:55 pm

Οκ..ευχαριστώ για την συμβουλή

Silent_Killer
Εθισμένο Μέλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Λουκρητία Σαβ Νοε 14, 2009 7:08 pm

Συγνωμη που θα το πω ετσι ωμα, αλλα η απαντηση σου δειχνει ηλιθιοτητα κατα καποιο τροπο.
Συμφωνω με Γκρην.
Λουκρητία
Λουκρητία
Καμμένο Μέλος

Ηλικία : 28
Τόπος : Δεν εχω τοπο, δεν εχω ελπιδα, δεν θα με χασει καμια πατριδα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από rania Κυρ Νοε 15, 2009 12:48 am

Κομμουνιστικο το ΚΚΕ της Παπαρηγα λεει; Καλο ανεκδοτο κι αυτο βραδιατικα..

rania
Μέλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από m3ik0 Κυρ Νοε 15, 2009 12:58 am

που αμφιβαλεις????
m3ik0
m3ik0
Συντονιστής

Ηλικία : 30
Τόπος : Βόλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από rania Δευ Νοε 16, 2009 6:49 pm

Εχεις παρακολουθησει καθολου την πορεια του κομματος; Την καθαρα θεωρητικη τακτικη του και τους απιστευτους λογους της σαυρας;

rania
Μέλος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Pavel Grachev Δευ Νοε 16, 2009 8:32 pm

rania έγραψε:Εχεις παρακολουθησει καθολου την πορεια του κομματος; Την καθαρα θεωρητικη τακτικη του και τους απιστευτους λογους της σαυρας;

Oι λόγοι της ''σαύρας'' πηγάζουν απο τα βιβλία και τις θεωριες του Μαρξ, του Ενγκελς κλπ... Το ΚΚΕ χρωστάει στην Παπαρήγα το γεγονος οτι το εχει κρατήσει ιδεολογικα as is και δεν εχει ξεπουληθεί, κι ας χαρακτηριζεται κολλημενο. Επισης με την αναληψη της Γ.Γ το 1991 απο την Αλεκα, το Κομμα στις δημοσκοπησεις ειχε 2.65%, στις εκλογες του 1993 ομως καταφερε να μπει στη Βουλη και μεχρι φέτος τα ποσοστα του παρουσιαζαν διαρκή ανοδο.
Τωρα ως προς το θεμα της ηγετικης πυγμης εχεις δικιο ισως θα πρεπε να οξυνει τα πραγματα οταν κριτικαρει, ακομα και στον τροπο ομιλίας της αλλα στα πρακτικα μια χαρα τα παει
Pavel Grachev
Pavel Grachev
Διαχειριστής/Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Xαλκιδα

https://parlament.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από chronis_25 Δευ Νοε 16, 2009 8:35 pm

Pavel Grachev έγραψε:
rania έγραψε:Εχεις παρακολουθησει καθολου την πορεια του κομματος; Την καθαρα θεωρητικη τακτικη του και τους απιστευτους λογους της σαυρας;

Oι λόγοι της ''σαύρας'' πηγάζουν απο τα βιβλία και τις θεωριες του Μαρξ, του Ενγκελς κλπ... Το ΚΚΕ χρωστάει στην Παπαρήγα το γεγονος οτι το εχει κρατήσει ιδεολογικα as is και δεν εχει ξεπουληθεί, κι ας χαρακτηριζεται κολλημενο. Επισης με την αναληψη της Γ.Γ το 1991 απο την Αλεκα, το Κομμα στις δημοσκοπησεις ειχε 2.65%, στις εκλογες του 1993 ομως καταφερε να μπει στη Βουλη και μεχρι φέτος τα ποσοστα του παρουσιαζαν διαρκή ανοδο.
Τωρα ως προς το θεμα της ηγετικης πυγμης εχεις δικιο ισως θα πρεπε να οξυνει τα πραγματα οταν κριτικαρει, ακομα και στον τροπο ομιλίας της αλλα στα πρακτικα μια χαρα τα παει

Ποια τακτική;
Ρε παιδιά το κόμμα αυτό είναι το πιο καπιταλιστικό από όλα.
Δεν είναι ούτε Κομμουνιστικό, ούτε Ελληνικό.
Τίποτα.
Βασίστηκε στα όνειρα όλων των προοδευτικών και έγινε το πιο διεφθαρμένο κόμμα.
chronis_25
chronis_25
Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Πάτρα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτικές Παρατάξεις Empty Απ: Πολιτικές Παρατάξεις

Δημοσίευση από Pavel Grachev Δευ Νοε 16, 2009 8:39 pm

chronis_25 έγραψε:

Ποια τακτική;
Ρε παιδιά το κόμμα αυτό είναι το πιο καπιταλιστικό από όλα.
Δεν είναι ούτε Κομμουνιστικό, ούτε Ελληνικό.
Τίποτα.
Βασίστηκε στα όνειρα όλων των προοδευτικών και έγινε το πιο διεφθαρμένο κόμμα.

Ενας λογος ο οποιος μου τη δινει το ΚΚΕ ειναι οτι δεν παραδεχεται τα ιστορικα λαθη του, πιστευω νοιαζουν περισσοτερους αυτα παρα τα θεματα σημερινης τακτικης... Εξαλλου κακα τα ψεμματα γαλατικο χωριό είναι απο τη στιγμή που εχει πεσει η κεντρικη αντιπροσωπεια (ΕΣΣΔ)
Pavel Grachev
Pavel Grachev
Διαχειριστής/Ιδρυτής

Ηλικία : 30
Τόπος : Xαλκιδα

https://parlament.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης